Shop
IC Regulated Power Supply 30V 1A
SKU:
SAM-378
In stock
| Voltage | 0-30V |
|---|---|
| Current | 0-1A |
| Brand | JAYSEE |
Big Solar Fan Model
SKU:
SAM-103
Out of stock
IC Regulated Battery Eliminator 1.5-12V 2A
SKU:
SAM-317
In stock
| Brand | JAYSEE |
|---|---|
| Voltage | 1.5V to 12V |
| Current | 2A |
7 Decade Resistance Box
SKU:
SAM-707
In stock
Portable Wheatstone Bridge
SKU:
SAM-503
In stock
Solar Cell Characteristics Apparatus
SKU:
SAM-237
In stock
Multi Range Digital Ammeter
SKU:
SAM-57
In stock
| Dimensions | 140 × 105 × 95 cm |
|---|---|
| Brand | JAYSEE |
| Packaging | Corrugated box, Thermocol Box |
| Display | 7 Segment Display |
Multi Range Digital Voltmeter
SKU:
SAM-56
In stock
| Dimensions | 140 × 105 × 95 cm |
|---|---|
| Brand | JAYSEE |
| Packaging | Corrugated box, Thermocol Box |
| Display | 7 Segment Display |
Resistive Load Bank
In stock
| Input Voltage | 240V AC, 415V AC |
|---|---|
| Current | 10A, 12.5A, 15A, 27A, 3.3A/Phase, 4.2A, 40A, 4A, 50A, 5A, 66A |
| Phase | Single, Three |
| Total Steps | 10, 12, 14, 19, 25, 4, 5, 6, 8 |
| Brand | JAYSEE |
