Shop
Resistance Box 1000 Ohms
In stock
| Coil | Manganin Coil, Constantan Coil |
|---|---|
| Brand | JAYSEE |
| Ohms | 1000 Ω |
Resistance Box 100 Ohms
In stock
| Coil Type | Manganin Coil |
|---|---|
| Brand | JAYSEE |
| Brass Block Size | 12.5mm |
MO65 Analog Panel Meter
SKU:
SAM-11
In stock
| Scale length | 65mm |
|---|---|
| Accuracy | +/- 2 F.S.D |
| Brand | JAYSEE |
MR87 Analog Panel Meter
SKU:
SAM-13
In stock
| Accuracy | +/- 2 F.S.D |
|---|---|
| Scale length | 87mm |
| Brand | JAYSEE |
MR66 Moving Coil Meter
SKU:
SAM-6
In stock
| Accuracy | +/- 2 F.S.D |
|---|---|
| Scale length | 65mm |
| Color | Yellow |
| Brand | JAYSEE |
