Shop
Transistor Characteristics Apparatus (Gujarat Type)
SKU:
SAM-279
In stock
| Brand | JAYSEE |
|---|---|
| Power Supply | Built-in |
| Patch Cords Included | Yes |
Primary Color Apparatus
SKU:
SAM-176
In stock
Windmill Model Kit
SKU:
SAM-151
In stock
| Brand | SAMTECH INSTRUMENTS |
|---|
Zener Diode Apparatus (Socket Type)
SKU:
SAM-203
In stock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 20 × 8 cm |
| Brand | JAYSEE |
| Category | Zener Diode Characteristics Apparatus |
SCR Characteristics Apparatus
SKU:
SAM-219
In stock
| Brand | JAYSEE |
|---|
FET Characteristics Apparatus
SKU:
SAM-218
In stock
UJT Characteristics Apparatus
SKU:
SAM-220
In stock
Ohmmeter Series Type
In stock
| Range | 0-1K,2.5K,5K,10K,25K Ohms |
|---|---|
| Brand | JAYSEE |
| Scale length | 97mm |
6 in 1 Logic Gate Apparatus
SKU:
SAM-401
In stock
| Brand | JAYSEE |
|---|
Transistor Characteristics Apparatus (Socket Type)
SKU:
SAM-216
In stock
| Brand | JAYSEE |
|---|---|
| Type | NPN and PNP |
Transistor Characteristics Apparatus
SKU:
SAM-214
In stock
| Type | NPN |
|---|---|
| Brand | JAYSEE |
