Shop
6 in 1 Logic Gate Apparatus
SKU:
SAM-401
In stock
| Brand | JAYSEE |
|---|
Digital Transistor Characteristics Apparatus
SKU:
SAM-217
In stock
| TYPE | NPN |
|---|---|
| Brand | JAYSEE |
| Display | 7 Segment Display |
Battery Eliminator (Socket Type)
SKU:
SAM-302
In stock
| Volts | 2,4,6,8,10,12 V |
|---|---|
| Current | 1A, 2A, 3A, 5A |
| Brand | JAYSEE |
Battery Eliminator 2-12V 2A
SKU:
SAM-305
In stock
| Volatage | 2,4,6,8,10,12 V |
|---|---|
| Current | 2 A |
| Brand | JAYSEE |
Battery Eliminator AC/DC 12V 2A
SKU:
SAM-308
In stock
| Volts | 2,4,6,8,10,12 V |
|---|---|
| Brand | JAYSEE |
| Current | 2A |
Digital Ohms Law Apparatus
SKU:
SAM-453
In stock
| Brand | JAYSEE |
|---|---|
| Power Supply Built-in | YES |
Ohms Law Apparatus (with Power Supply)
SKU:
SAM-452
In stock
| Brand | JAYSEE |
|---|---|
| Power Supply Built-in | YES |
Ohms Law Apparatus
SKU:
SAM-451
In stock
| Brand | JAYSEE |
|---|---|
| Power Supply Built-in | NO |
Ohm Meter Shunt Type Analog
In stock
| Range | 0-25,50,100,250,500 Ohms |
|---|---|
| Brand | JAYSEE |
| Scale length | 97mm |
Daniel Cell Substitute 1.08V
SKU:
SAM-353
In stock
Leclanche Cell Substitute
SKU:
SAM-352
In stock
Solar Educational Kit
SKU:
SAM-119
In stock
