Shop
EDM80 Desk Stand Meter
SKU:
SAM-3
In stock
₹150 – ₹160Price range: ₹150 through ₹160 (Exc. GST)| Brand | JAYSEE |
|---|---|
| Scale length | 80mm |
| Accuracy | +/- 2 F.S.D |
| Size | 120*80*83mm |
| Color | Black, Blue, White, Yellow |
| Packaging | Thermocol Box |
Add To Cart
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Optical Bench Ordinary
In stock
| Size | 1 Meter |
|---|
Analytical Weight Box Brass – 1mg to 100g
In stock
Rheostat 8” (100ohm 1.6A)
In stock
| Wire | Eureka Wire |
|---|---|
| Brand | JAYSEE |
Galvanometer
In stock
| Brand | JAYSEE |
|---|---|
| Accuracy | +/- 2 F.S.D |
| Scale length | 80mm |
| Packaging | Thermocol Box |
Microscope Glass Slides (Pack of 50)
In stock
Electromagnet ‘U’ shape
In stock
₹130 – ₹160Price range: ₹130 through ₹160 (Exc. GST)| Dimensions | 100mm, 75 mm |
|---|
Add To Cart
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Spring Balance Tubular
In stock
| Capacity | 100gm, 1Kg, 250gm, 500gm |
|---|
Add To Cart
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
