Shop
FET Characteristics Apparatus
SKU:
SAM-218
In stock
UJT Characteristics Apparatus
SKU:
SAM-220
In stock
Ohmmeter Series Type
In stock
| Range | 0-1K,2.5K,5K,10K,25K Ohms |
|---|---|
| Brand | JAYSEE |
| Scale length | 97mm |
Transistor Characteristics Apparatus (Socket Type)
SKU:
SAM-216
In stock
| Brand | JAYSEE |
|---|---|
| Type | NPN and PNP |
Transistor Characteristics Apparatus
SKU:
SAM-214
In stock
| Type | NPN |
|---|---|
| Brand | JAYSEE |
Digital Zener Diode Apparatus
SKU:
SAM-202
In stock
6 in 1 Logic Gate Apparatus
SKU:
SAM-401
In stock
| Brand | JAYSEE |
|---|
Digital Transistor Characteristics Apparatus
SKU:
SAM-217
In stock
| TYPE | NPN |
|---|---|
| Brand | JAYSEE |
| Display | 7 Segment Display |
Battery Eliminator (Socket Type)
SKU:
SAM-302
In stock
| Volts | 2,4,6,8,10,12 V |
|---|---|
| Current | 1A, 2A, 3A, 5A |
| Brand | JAYSEE |
Battery Eliminator 2-12V 2A
SKU:
SAM-305
In stock
| Volatage | 2,4,6,8,10,12 V |
|---|---|
| Current | 2 A |
| Brand | JAYSEE |
Battery Eliminator AC/DC 12V 2A
SKU:
SAM-308
In stock
| Volts | 2,4,6,8,10,12 V |
|---|---|
| Brand | JAYSEE |
| Current | 2A |
Digital Ohms Law Apparatus
SKU:
SAM-453
In stock
| Brand | JAYSEE |
|---|---|
| Power Supply Built-in | YES |
