Shop
MR100 Desk Stand Meter
SKU:
SAM-5
In stock
| Dimensions | 135 × 105 × 100 cm |
|---|---|
| Brand | JAYSEE |
| Accuracy | +/- 2 F.S.D |
| Color | Black |
| Scale length | 105mm |
| Packaging | Thermocol Box |
MR87 Desk Stand Meter
SKU:
SAM-4
In stock
| Dimensions | 14 × 10 × 10 cm |
|---|---|
| Brand | JAYSEE |
| Accuracy | +/- 2 F.S.D |
| Color | Blue, Yellow |
| Scale length | 97mm |
| Packaging | Thermocol Box |
MR80 Desk Stand Meter
SKU:
SAM-2
In stock
₹140 – ₹150Price range: ₹140 through ₹150 (Exc. GST)| Brand | JAYSEE |
|---|---|
| Scale length | 80mm |
| Accuracy | +/- 2 F.S.D |
| Size | 105*80*80mm |
| Color | Black, Orange, White, Yellow |
| Packaging | Thermocol Box |
Add To Cart
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
EDM80 Desk Stand Meter
SKU:
SAM-3
In stock
₹135 – ₹145Price range: ₹135 through ₹145 (Exc. GST)| Brand | JAYSEE |
|---|---|
| Scale length | 80mm |
| Accuracy | +/- 2 F.S.D |
| Size | 120*80*83mm |
| Color | Black, Blue, White, Yellow |
| Packaging | Thermocol Box |
Add To Cart
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
MO65 Desk Stand Meter
SKU:
SAM-1
In stock
| Brand | JAYSEE |
|---|---|
| Scale length | 65mm |
| Accuracy | +/- 2.5 F.S.D |
| Size | 110*90*83mm |
| Color | White |
| Packaging | Corrugated box |
PN Junction Diode Characteristics
In stock
| Brand | JAYSEE |
|---|
Digital PN Junction Diode Apparatus
SKU:
SAM-209
In stock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 21 × 12 cm |
| Brand | JAYSEE |
PN Junction Diode Characteristics Apparatus – Socket Type
SKU:
SAM-210
In stock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 21 × 12 cm |
| Brand | JAYSEE |
PN Junction Diode Characteristics Apparatus – 2 Meter
SKU:
SAM-206
In stock
| Brand | JAYSEE |
|---|
PN Junction Diode Characteristics Apparatus
SKU:
SAM-208
In stock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 21 × 12 cm |
| Brand | JAYSEE |
